Prodej obrazů renomovaných autorů: Rittstein Michael, David Jiří, Valečka Jaroslav, Petrbok Jiří, Císařovský Tomáš, Lamr Aleš, Trabura Roman, Salák Milan, Daněk Zdeněk, Houska Jiří, Franta Roman, Fexa Marek, Načeradský Jiří, Novák Rostislav, Novák Vladimír, Příkaský Pavel, Spěváček Jan, Vosecký Ivan, Zvěřinová Lenka, Besta Pavel, Drahotová Veronika, Hudziec Roman, Chlup Jan, Jiříčková Alexandra, Orlita Lukáš, Ondroušková Zuzana, Perič Milan, Říhová Alžběta, Spěváčková Eva, Šrajerová Nikola, Váradiová Markéta, Vojnárová Jana
Objednat+420 775 706 023

29 – BIKH RUBIN MALEREI


Warning: file_get_contents(https://www.iplocate.io/api/lookup/3.238.95.208): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 429 Too Many Requests in /u2/www/galeriexxl_cz/data/wp/wp-content/plugins/rms_visited_statistics/include/functions_front.inc.php on line 16

  BIKH RUBIN

 

Umělecká skupina BIKH RUBIN ( Beate Bitterwolf, Iris Flexer, Karl-Heinz Bogner, Hans Rentschler)  navazuje v mnohém na modernistickou tradici  20. století, ale v současném kontextu doby a se současnou zkušeností a reflexí ve světě umění. Formálně v dílech jednotlivých členů skupiny lze najít prvky informelu a gestické abstrakce, minimalizmu, expresionizmu, ale i iluzivní optické malby.

Beate Bitterwolf maluje krajiny v modrém tónu  stojící na rozhraní lyrické abstrakce a optického přenosu reálné předlohy.  Její obrazy jsou imaginární. Ačkoliv vycházejí z přímé  zkušenosti, stejným způsobem se vztahují k vnitřním autorčiným vizím. Vědomé i nevědomé vnitřní procesy splývají s reálnou zkušeností v jednom celku. Neuchopitelnost a nekonkrétnost zobrazených motivů vytváří v divákovi snový pocit na pozadí zjevující se skutečnosti.

Iris Flexer vystavuje obrazy s prvky minimalistické estetiky a expresivní abstrakce.  Zvolený motiv řadí a multiplikuje vedle sebe a za sebou v různých kompozičních konfiguracích, čímž propůjčuje obrazům jistý stupeň dynamiky a napětí, nebo klidu. Své kompozice doplňuje textem, který má přesné dokumentární i soukromé kontextuální návaznosti. Realita kytek je konfrontována s naléhavou výpovědí, která nese svůj vlastní existenciální obsah.

Heinz Karl Bogner používá konstruktivistické a geometrické prvky, pomocí kterých vytváří specifický obrazový prostor.  Kompozice jeho obrazů jsou řešeny v horizontálách a vertikálách připomínající architektonické interiéry a exteriéry. Bogner střídá a využívá kontrasty tmavých a světlých ploch a do svých obrazů umisťuje subtilní komponenty vzbuzující pocity zranitelnosti a křehkosti. Jeho obrazy rovněž vyvolávají pocity intimity na pozadí věcnosti zobrazených veřejných prostorů, což je jeden z častých jevů vyskytujících se v současném umění.

Hans Rentschler svůj obrazový prostor řeší radikálně barvou. Střídá  v plochách různé barevné ekvivalenty a využívá poměrně širokého barevného spektra. Citace mistrů moderny v praktickém obrazovém malířském  postupu je zde demonstrována jako obrazový artefakt, obraz v obraze. Jako obraz, který zachycuje obraz v krajině.  Rentschler tímto obsah tématu na jedné straně jakoby zlehčuje, ale na straně druhé mu propůjčuje naléhavost. Malířskou plochu v některých případech kombinuje i s živou a expresivní kresbou. Jeho obrazy mají výraznou barevnost, spontaneitu a působí energicky.

fotogalerie  z vernisáže

WordPress Image Lightbox