Smutná zpráva pro milovníky umění – ukončen prodej obrazů pana prof. ak. mal. Michaela Rittsteina.

Už delší dobu jsem cítil, jak pan Rittstein je unavený z poptávek na jeho obrazy. I když to byl pro mě obchod, tak jsem se vždy snažil poptávajícím vyjít vstříc a musím i potvrdit, že i pan Rittstein. V poslední době to již bylo až únavné pro nás oba reagovat na poptávku a přehnané požadavky zájemců o koupi obrazu. Většinou jsem i upozorňoval, že pana Rittsteina nic nenutí prodávat, že ty peníze, které jsou pro mnohé lidi jediným smyslem života on nepotřebuje. Chce radši svůj klid a pohodu na malování.

Za ty dlouhá léta, co spolu spolupracujeme bylo každé setkání s ním pro mě radost a příjemné několika hodinové povídání. A proto i když spousty milovníků umění touto zprávou nepotěším, musím sdělit informaci, že pan Rittstein se rozhodl prodej svých obrazů zastavit, jestli napořád, to teď nevím, ale v současné době jeho nabídku obrazů stahujeme.

Ani já prodej obrazů nedělám kvůli zisku, ale pro radost. Jak říkám víc řízků nesním a život je o jiných hodnotách. A tak se těším na setkávání s panem Rittsteinem, které už bude jen o jeho malování a nebudeme muset řešit poptávky na obrazy.

Tímto mu přeji spoustu klidu na malování a hlavně hodně zdraví.

Ladislav Paur

WordPress Image Lightbox