“GALERIE XXL představuje významné kulturní a společenské centrum.

Které nabízí milovníkům umění bohatou škálu děl té nejvyšší kvality od renomovaných českých umělců, mezi nimiž jsou Jiří David, Tomáš Císařovský, Zdeněk Daněk, Roman Franta, Jiří Houska, Aleš Lamr, Rostislav Novák, Jiří Petrbok, Milan Salák, Roman Trabura, Jaroslav Valečka, Ivan Vosecký a mnoho dalších.

Naše galerie byla největší privátní galerií v republice v letech 2004 až 2014. Prvotní myšlenka založení tohoto centra umění vznikla již v roce 2003. Na začátku následujícího roku 2004 došlo k samotnému otevření galerie a splnila tak představu zakladatele Ladislava Paura, aby se v Lounech vytvořila kvalitní síň s bohatým fondem obrazů.

Od svého vzniku GALERIE XXL proměnila region v reprezentativní kolébku umění, která zpřístupňuje veřejnosti stálou expozici na svých výstavách a také prostřednictvím krátkodobých prezentací.

V letech 2010 již byla zařazena v kulturních výkonech hodnocených Ministerstvem kultury do skupiny B, a tak se svojí důležitostí zařadila mezi málo krajských státních galerií.

Během své existence GALERIE XXL v Lounech otevřela své brány celkem třiašedesátkrát, aby představila přes 200 výtvarníků, kteří prezentovali svá díla v samostatných i kolektivních výstavách, a to vše ve třech výstavních podlažích největší privátní galerie v ČR.

Galerie v té době rovněž rozvíjí bohatou osvětovou činnost a doplňuje ji širokým spektrem doprovodných programů, přednášek, besed, malířských sympózií, výtvarných škol a dražeb.

Po 10 letech své činnosti galerie změnila svůj strategický záměr a přestěhovala se do menších, diskrétnějších prostor, aby opravdovým milovníkům výtvarného umění věnovala více individuálního přístupu. A tak od roku 2014 otevřela svoje nové prostory v malebné obci Hříškov, kde se zaměřila na představování a nabízení výtvarných děl od významných a již etablovaných výtvarníků české výtvarné scény.

Osobním a individuálním přístupem galerie zajišťuje zájemcům o výtvarné umění budování soukromých sbírek současného českého umění. Jednou ročně pořádá pro opravdové zájemce a milovníky umění vernisáž známých výtvarníků, jako jsou Jiří David, Tomáš Císařovský, Jiří Petrbok. Na těchto vernisážích se setkávají autoři, sběratelé a milovníci výtvarného umění v soukromém a přátelském prostředí galerie.

Máte zájem se zúčastnit takovýchto akcí a zařadit se mezi milovníky výtvarného umění? Stačí nám napsat na galeriexl@seznam.cz a rádi vás uvítáme.” 

Ladislav Paur

 

NextGEN Gallery

Upravit
Smazat