Prodej obrazů renomovaných autorů: Rittstein Michael, David Jiří, Valečka Jaroslav, Petrbok Jiří, Císařovský Tomáš, Lamr Aleš, Trabura Roman, Salák Milan, Daněk Zdeněk, Houska Jiří, Franta Roman, Fexa Marek, Načeradský Jiří, Novák Rostislav, Novák Vladimír, Příkaský Pavel, Spěváček Jan, Vosecký Ivan, Zvěřinová Lenka, Besta Pavel, Drahotová Veronika, Hudziec Roman, Chlup Jan, Jiříčková Alexandra, Orlita Lukáš, Ondroušková Zuzana, Perič Milan, Říhová Alžběta, Spěváčková Eva, Šrajerová Nikola, Váradiová Markéta, Vojnárová Jana
Objednat+420 775 706 023

28 – Příběh rybníka, Ves a Corrugación


Warning: file_get_contents(https://www.iplocate.io/api/lookup/3.238.95.208): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 429 Too Many Requests in /u2/www/galeriexxl_cz/data/wp/wp-content/plugins/rms_visited_statistics/include/functions_front.inc.php on line 16

GALERIE XXL LOUNY SI VÁS DOVOLUJE POZVAT NA ZAHÁJENÍ VÝSTAVY, KTERÁ MÁ VERNISÁŽ 25.5.2007 v 18.00 hod. PŘIJDTE SE PODÍVAT.

PŘÍBĚH RYBNÍKA – Lubomír Fárka

Lubomír Fárka (56 ) je absolvent UMPRUM (78, malba). Výstava prezentuje práci posledních pět let. Obrazy jsou inspirovány hladinou rybníka poblíž umělcova ateliéru, jeho proměnami a přírodním koloběhem. Fárka své optické vjemy a zážitky převádí do obrazů, které jsou na pomezí geometrické a figurativní abstrakce. Důležitá je na jeho obraze kompoziční harmonie linek, ploch a tvarů, které jsou transformovány do svébytné obrazové estetiky, ale zároveň zpracovávány na základě skutečnosti a umělcovy fyzické přítomnosti v krajině.

VES – Jan Veselý

Jan Veselý (33) se na výstavě představuje pracemi ze souborů Zahradník, Lákadla a Nosiči a několika drobnými krajinami. V nejrozsáhlejším cyklu Zahradník jde o malířskou specifikaci dějin, práci s intimními otázkami paměti a vymezení prostoru vlastního a prostoru sdíleného. Podobně jako v případě Lákadel malíř předkládá veřejnosti vodítko k možným příběhům. Rukopis je impulsivní a poučený. Je poznat, že autor pracuje s náhodou, symbolikou, používá citace, vše pak přetaví ve vlastních proporcích. Jan Veselý studoval na Katedře výtvarné výchovy UJEP. Za osobnosti, které při studiu výrazněji ovlivnily jeho tvorbu, považuje malíře Jiřího Bartůňka a grafika Aloise Kračmara.

CORRUGACIÓN – Michael Straka

Díla Michaela Straky (33) navazují na autorovu fotografickou a grafickou tvorbu. Především figurální malba je hrou barev, struktur a prostorů, která se odehrává jako zvláštní napětí. Strakova díla mají čitelný rukopis a překvapují emotivností vyjadřování. I přes nejednoduchý vyjadřovací jazyk autora si lze povšimnout harmonické a lehké kompozice, která přitahuje diváky.

fotogalerie z vernisáže

WordPress Image Lightbox