UMĚNÍ DO ŠKOL

Není to tak dávno, co interiéry škol byly opatřeny reprodukcemi Jana Slavíčka, Václava Špály, Emila Filly, Mikoláše Aleše a dalších českých umělců, není tak divu, že se do podvědomí tehdejší generace formoval pozitivní přístup k umění. Navíc se ve studentech touto veřejnou prezentací otevírala a formovala kulturní vzdělanost. Dnes jsme svědky smutného faktu, že interiéry základních, středních i vysokých škol jsou povětšinou obklopeny nástěnkami diskutabilní výtvarné úrovně.

Myšlenka propagace výtvarného umění a probouzení uměleckého cítění v našich dětech galeristu Ladislava Paura neopustila ani po určitém časovém odstupu a opětovně se zapojil do propagace výtvarného umění v rámci škol. Z tohoto důvodu vznikl projekt „Umění do škol“.

Prvním počinem byla dohoda s ateliérem intermediální tvorby za pomoci Milana Saláka ve spolupráci s Vyšší odbornou školou zdravotnickou a střední zdravotnickou školou v Praze, kde byl spuštěn zmíněný pilotní projekt, vystavit díla v prostorách, kde samotní studenti působí. Zásadní okolností vzniku projektu se stala osobní aktivita ředitele školy Miloše Tichého, který umožnil myšlenku Ladislava Paura zrealizovat.

UMĚNÍ DO ŠKOL
UMĚNÍ DO ŠKOL
WordPress Image Lightbox