UMĚNÍ DO ŠKOL
|Není to tak dávno, co interiéry škol byly opatřeny reprodukcemi Jana Slavíčka, Václava Špály, Emila Filly, Mikoláše Aleše a dalších českých umělců, není tak divu, že se do podvědomí tehdejší generace formoval pozitivní přístup k umění. Navíc se ve studentech touto veřejnou prezentací otevírala a formovala kulturní vzdělanost. Dnes jsme svědky smutného faktu, že interiéry základních, středních i vysokých škol jsou povětšinou obklopeny nástěnkami diskutabilní výtvarné úrovně.
Myšlenka propagace výtvarného umění a probouzení uměleckého cítění v našich dětech galeristu Ladislava Paura neopustila ani po určitém časovém odstupu a opětovně se zapojil do propagace výtvarného umění v rámci škol. Z tohoto důvodu vznikl projekt „Umění do škol“.
Prvním počinem byla dohoda s ateliérem intermediální tvorby za pomoci Milana Saláka ve spolupráci s Vyšší odbornou školou zdravotnickou a střední zdravotnickou školou v Praze, kde byl spuštěn zmíněný pilotní projekt, vystavit díla v prostorách, kde samotní studenti působí. Zásadní okolností vzniku projektu se stala osobní aktivita ředitele školy Miloše Tichého, který umožnil myšlenku Ladislava Paura zrealizovat.