Prodej obrazů renomovaných autorů: Rittstein Michael, David Jiří, Valečka Jaroslav, Petrbok Jiří, Císařovský Tomáš, Lamr Aleš, Trabura Roman, Salák Milan, Daněk Zdeněk, Houska Jiří, Franta Roman, Fexa Marek, Načeradský Jiří, Novák Rostislav, Novák Vladimír, Příkaský Pavel, Spěváček Jan, Vosecký Ivan, Zvěřinová Lenka, Besta Pavel, Drahotová Veronika, Hudziec Roman, Chlup Jan, Jiříčková Alexandra, Orlita Lukáš, Ondroušková Zuzana, Perič Milan, Říhová Alžběta, Spěváčková Eva, Šrajerová Nikola, Váradiová Markéta, Vojnárová Jana
Objednat+420 775 706 023

56 – Dolce vita a Krajiny bez listí


Warning: file_get_contents(https://www.iplocate.io/api/lookup/3.238.95.208): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 429 Too Many Requests in /u2/www/galeriexxl_cz/data/wp/wp-content/plugins/rms_visited_statistics/include/functions_front.inc.php on line 16

Srdečně Vás zveme na vernisáž výstav:

DOLCE VITA a KRAJINY BEZ LISTÍ

 

vernisáž 25. 3. 2011 od 18:00 v Galerii XXL Louny

výstava otevřena od 25. 3. 2011 – 13. 5. 2011

 

 

 

 

 

Dolce Vita, galerie XXL Louny, 28.3.-13.5. 2011
Eva Spěváčková (ročník 1980) vystudovala ateliér malby na brněnské Fakultě výtvarných umění u Petra Veselého a Tomáše Lahody. Absolvovala v roce 2008. Žije a pracuje v Brně.
Malířsky je Spěváčková výraznou koloristkou,  jejíž tvorba reflektuje zájem o běžnou denní předmětnost, skrývající malířský či významový potenciál.
Výstava lehce ironizujícího, lehce opojného názvu představí dva cykly, venušovsko-andělský „Stvoření z pěny“ a pilulkový „Léčivé obrazy“.

Cyklus venuší a andělů „Stvoření z pěny“ je vsazen do reflexně růžových nebeských sfér s nahatými faldatými panenkami, připomínajícími barokní andílky, případně sotva zrozené Venuše. Tyto „virtuální“ kosmické panenky vypovídají leccos o „postmoderním“ nebi, problematice materialismu, o době umělé krásy a plastů, utvářejících naši estetickou normu. Tradiční témata vkládá autorka do aktuální polohy a problematiky i volbou umělých akrylových barev  jako je reflexní růžová, stříbrná nebo perleťová violeť.

Cyklus pilulek „Léčivé obrazy“ navazuje formální podobností na předešlý cyklus lesklých, slastných a efemérních bonbonů. Pilulky však zosobňují palčivou a odvrácenou tvář konzumu. Závažnost je podtržena olejomalbou, která jako historicky osvědčená umožňuje rozmanitější vizualizaci prostoru, abstrahující hru světel a malířskou krásu valérů.

Oba cykly mají výpovědní hodnotu naší doby, přestože s nimi Spěváčková nakládá záměrně volněji.

WordPress Image Lightbox