25 – Uzle Retrospektiva Tomáš Polcar

Výstava potrvá od 5.3. do 28.3. 2007 PO-PÁ: 10-17H

 

Zúčastnit se může každý, jen jeden ale může vyhrát. Znáte výtvarné práce Tomáše Polcara? I vy můžete mít originál! Na vernisáži losujeme!

Během vernisáže budou volně k dispozici slosovací lístky. Tyto listky budou během vernisáže slosovány a výherce od autora obdrží kresbu. info: www.galeriexxl.info

Tomáš Polcar – Uzle + retrospektiva 2.3.07 – 28.3.07 V březnu vystavuje v Galerii XX Tomáš Polcar obrazy s názvem Uzle. Součástí této výstavy je jeho retrospektiva v dolní místnosti. Tomáš Polcar (1973) studoval v létech 1990 -99 AVU u prof. Demartiniho, Veselého a Knížáka. Retrospektiva zahrnuje objekty,kresby, obrazy, fotografie a texty použité do vizuálního instalačního konceptu. Významově se práce tohoto umělce pohybují v dosti širokém rozmezí. Zobrazuje lidské tělo v odcizených interiérech nebo zkoumá jeho fragmentovitost v souvislostech s lidskou identitou ( fotografické cykly Identita a Portréty nahých lidí), vytváří podivuhodné objekty jako reakci na určité sociální nebo psychické vazby (objekty Viry, Diskoviny, Zbraň). V některých pracích je rovněž obsažen prvek znejistění a ohrožení ( „Zbraň“, obrazový cyklus s názvem “ dna“), anebo i ironie ( obrazová instalace s názvem Vtipy). Součástí retrospektivy jsou i malby a kresby. Obrazový cyklus Uzle pracuje s tématem kritického momentu způsobujícího komplikaci, který je symbolicky vyjádřen na ploše velkého formátů v podobě uzlů tvořícího zvláštní labyrinty. K vytvoření tohoto cyklu použil kontrastní lineární kresbu a zvětšené měřítko navozující bližší kontakt mezi divákem a obrazem.

fotogalerie z vernisáže

WordPress Image Lightbox