To se potom provozuje galerie.

Zdroj: PARLAMENTNÍ LISTY – Fotbal na Slávii? Poslední kapka. Dvořák z ČT musí být odvolán. Je tu petice a rychle roste.

Zde se pak dočtete následující: Další šmouhou na štítu ředitele Dvořáka je podle autora a signatářů petice také fakt, že v České televizi, jako instituci veřejné služby, je roky tolerována propagace jisté Leica Gallery, instituce přímo propojené s Dvořákovou manželkou. O této Leica Gallery, podle petice, ČT již odvysílala minimálně desítky pozitivně laděných reportáží, rozhovorů a spotů.

Přestal jsem už řešit, že přítelkyně vlivných politiků si zakládají galerie. Také, že komise na MK, která uděluje granty je dává svým kamarádům, a to že politici prodávají svoje obrazy za statisíce ????

Jen se divím, že nikomu nedochází, jak je potom jednoduché přes tyto instituce být vděčný za službičky a moderním způsobem uplácet. A pak spousty začínajících sběratelů kupují díla, které ani nemají takovou cenu, jelikož jsou ovlivněni a vtaženy do korupční hry skupinky rádoby vyvolených. V dnešní hektické době lidi nemají čas sledovat trh se současným uměním, a tak dají na mediální lumpárnu a nechají se ovlivnit zkorumpovanými médii. Je to přeci jen tržní hospodářství, jako vždy v první řadě jde jen o peníze a už je jedno, že tím trpí pravé umění.

Proto je jistější důvěřovat již zavedeným galeriím a autorům, kteří již na poli umění něco dokázali.

WordPress Image Lightbox